Зареєстровано проект закону «Про установу фінансового омбудсмена»

У Верховній Раді України був зареєстрований законопроект про установу фінансового омбудсмена.

Зазначений проект закону підготовлено з метою впровадження альтернативного (досудового) порядку вирішення спорів, що виникають між споживачами фінансових послуг та фінансовими компаніями.

Відповідно до проекту, запроваджується спеціальна установа на чолі з фінансовим омбудсменом, до складу якої будуть входити представники:

  • державних органів, які регулюють діяльність на ринку фінансових послуг;

  • об’єднань фінансових установ;

  • організацій захисту прав споживачів фінансових послуг.

Звернення споживачів, подані у довільній формі, розглядатимуться фінансовим омбудсменом тільки у випадку, якщо сума спору не перевищуватиме 100 розмірів мінімальних заробітних плат.

Пріоритетним для фінансового омбудсмена є вирішення спору за допомогою процедур примирення, які передбачають добровільне задоволення фінансовою компанією обґрунтованих вимог споживачів. У такому випадку, державні органи не вживатимуть до фінансовою компанії заходів впливу.

Рішення фінансового омбудсмена має загальнообов’язковий характер, а тому, у разі невиконання його добровільно, рішення підлягає примусовому виконанню у порядку, встановленому Законом «Про виконавче провадження».

Поява інституту фінансового омбудсмена позитивно відобразиться на якості надання фінансових послуг та підвищить довіру споживачів до ринку фінансових послуг.


Вам буде цікаво:

01133, м. Київ, вул. Є.Коновальця, буд. 36 - Д | (044) 536 49 02 | office@afinance.com.ua

© 2011-2018 АСОЦІАЦІЯ ФІНАНСОВИХ УСТАНОВ