Стимулювання кредитування в Україні

3 липня 2018 року Верховною Радою України прийнято закон, направлений на стимулювання розвитку ринку кредитування та підвищення довіри у відносинах між фінансовими установами та споживачами фінансових послуг.

Законом містить зміни до ряду законодавчих актів, зокрема до:

  • Цивільного кодексу України в частині правового регулювання зобов’язань поручителя. Так, у разі зміни умов основного зобов’язання без відома поручителя, розмір відповідальності останнього залишається незмінною.

  • Закону України «Про іпотеку», де відтепер встановлений чіткий обов’язок іпотекодержателя звільнити іпотечне майно в разі погашення своєї заборгованості іпотекодавцем та визначено істотні умови договору про задоволення вимог іпотекодержателя.

  • Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», де передбачена нова можливість отримання банками та фінансовими компаніями, які займаються кредитуванням, інформації з Державного реєстру актів цивільного стану.

Вказані зміни містить Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування», який набирає чинності на наступний день, після його опублікування та вводиться в дію через 3 місяці. На сьогодні Закон не опубліковано.


Вам буде цікаво:

01133, м. Київ, вул. Є.Коновальця, буд. 36 - Д | (044) 536 49 02 | office@afinance.com.ua

© 2011-2018 АСОЦІАЦІЯ ФІНАНСОВИХ УСТАНОВ